Problémás bőr kezelése

Az arctisztítás jelentősége napjainkban igen fontos. Nem csak a levegő szennyezettsége miatt, hanem mert alapja az ápolt megjelenésnek is, hiszen ez az, ami elsőként szembetűnik.
Az egészséges, ápolt bőrhöz nélkülözhetetlen a bőr rendszeres, kozmetikus szakember által végzett tisztítása. A kezelések során a meglévő aknékat, miteszereket eltávolítjuk, és megakadályozzuk az újabb, illetve súlyosabb aknék kialakulását. Tisztítás után a bőr üde, friss, életteli lesz.

Tapasztalatból tudjuk, ha a seborrhoeás (zsíros) bőröket nem kezeljük rendszeresen, illetve nem megfelelően kezeljük, rajtuk aknék, köznapi nyelven pattanások képződnek.
Az akne, illetve miteszer keletkezésének számtalan oka lehet, mint például:

 

– Helytelen kozmetikumok használata
– Bőr túlzsírozása, vagy kiszárítása
– Füstös, levegőtlen helyiségben való tartózkodás
– Sós, zsíros ételek, olajos magvak, csoki, sajt, füstölt ételek fogyasztása
– Vitaminhiány
– Foggyulladás, fogszuvasodás, ínygyulladás
– Hormonváltozások
– A szőrtüszők elszarusodása, (ha nincs rendszeresen leradírozva a bőr)
– Bizonyos vegyi anyagok, környezeti ártalmak (például egyes gyógyszerek, antidepresszánsok, az uszoda klóros vize, a kipufogó gázok szennyező anyagai stb., de egyes táplálék-kiegészítők (izomépítők, méregtelenítő készítmények)
– A komedók (mitesszerek) gyakori, nem szakképzett, a higiéniára nem ügyelő nyomkodása következtében is előidézhető a szőrtüszők/fagygyúmirigyek gyulladása
– Lelki problémák  (A stressz, a feszültség, a szorongás és a bűntudat, tehát érzelmi és  lelki állapotok is fokozhatják a faggyútermelést befolyásoló  hormonok képződését)

 

Miből lesz a pattanás?
Először a mitesszerek (fekete kis pöttyöcskék) jelennek meg a bőr felszínén, amely azt jelzi, hogy a faggyúmirigy kivezető nyílásán úgynevezett szarudugó képződött. A szarudugó megakadályozza, hogy a faggyú a bőr felszínére jöjjön. Ebből alakulnak ki azután a  gombostűfej méretű, kicsiny pattanások.

 

Hogyan kezeljük?

Ha nem kerül sor kozmetikai tisztításra, a folyamat tovább haladhat, s egyszer csak “szétpukkad” a pattanás: a gennyes, baktériumokkal teli váladék bekerül a kötőszövetbe, ahol gyulladást okoz

A problémás bőrűek számára az hozhat javulást, ha rendszeresen (havonta vagy hathetente) visszamennek a kozmetikushoz arctisztításra. Otthon senki se próbálkozzon a pattanás kinyomásával, mert esetleg maradandó hegek alakulhatnak ki, s el is fertőződhet az adott terület. Ráadásul nem lehet minden pattanást kinyomni – ha valaki ezt nem ismeri fel, és nyomkodja a kis bőrhibát, az úgy becsomósodhat, hogy hónapokra megkeserítheti az életét.

Mire használjuk a kozmetikai kezelések során a viót?

Olyan kozmetikai készülék, amit általában a bőr fertőtlenítésére használunk, de ezek mellett még számos jótékony hatása van. A vio kezelőfejében nemesgáz található (argon, vagy neon). Áram hatására az üvegcsőben lévő nemesgáz-ionok gerjesztődnek. Ha a bőr közelébe ér az elektróda, elektromos kisülések jönnek létre, ez okozza a jellegzetes hangját és az enyhe csipkedő érzést.

Hatásai a bőrre:  Fertőtlenít ,  Összehúz ,  Enyhén szárít ,  Felületi vérkeringés, izomtónus fokozó ,  Anyagcserefokozó,  Érfaltornáztató

Javallatai:  Szeborrea ,  Akné ,  Hajhullás, kopaszodás, zsíros fejbőr ,  Tisztítás után, fertőtlenítésre, összehúzásra

Ellenjavallatai:  Fémtárgy ,  Bőrbetegség , Terhesség , Pacemaker

Plasma kezelés

Újdonság a szépségápolásban: egy egyedülálló technológia, a negyedik halmazállapot (ionizált gáz) alkalmazásával. A szilárd-, folyékony- és gázállapotok mellett az anyagok negyedik halmazállapota a plazma, mely tulajdonképpen ionizált gáz. A plazmakisülés létrehozása magas feszültség (5-7 kV) és kis áramerősség segítségével történik. A keletkező mikro villámok több mint 200 kémiai reakciót indítanak el.

A baktericid (baktériumölő), és virucid (vírusölő) hatás hátterében az ionizált gázban keletkező aktív oxigén oxidáló és a nitrogén monoxid citotoxikus hatása áll. Az ionizált gáz megbontja a baktériumok sejthártyáját, a foszfolipidek és lipoproteinek oxidálása által. Megakadályozza a gombák sejtnövekedését – bizonyos stádiomokban, a vírusok sejtekhez kapcsolódásának akadályozásával pedig megállítja a vírusok szaporodását.